31 Jesienny Rajd na Raty

Od października do listopada 2022r. uczniowie z kl IVb wraz z opiekunami Szkolnego Klubu Turystycznego „Róża Wiatrów” wzięli udział w 31 Jesiennym Rajdzie na Raty orgaznizowanym przez O.M. PTTK w Radomiu.

Celem Naszym rajdów jest: uczczenie 70. rocznicy powstania Oddziału Miejskiego PTTK, poznawanie okolic Radomia, zdobywanie odznak turystycznych oraz popularyzacja aktywnego wypoczynku.

Pierwsza jesienna rata odbyła się 1 października. Z samego rana Nasi śmiałkowie pod opieką p. Natalii i p. Marcina spotkali się na dworcu PKP. Pociągiem Kolei Mazowieckich dojechali do Jedlni Kościelnej, skąd wyruszyli do miejsca celowego. Pogoda dopisywała, dzięki czemu droga naszego rajdu przez las zachwycała jesiennymi barwami. Spora grupa rajdowiczów połączyła przyjemne z pożytecznym i podczas spaceru zbierała grzyby. W Nadleśnictwie Kozienice czekało na uczestników rajdu ognisko, przy którym można było sobie upiec kiełbasę, chlebek, pianki i inne różne pyszności. Następnie udaliśmy się na dworzec główny w Pionkach. Stamtąd pociągiem zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do Radomia, gdzie czekali na Nas rodzice.

5 listopada pełni werwy uczniowie klasy 4b stawili się na zbiórce pod dworcem PKP. Wraz z opiekunami p. Marcinem i p. Cezarym, gotowi  byli  wziąć udział w II – giej racie jesiennego rajdu. Ruszyliśmy z Żytkowic przez Anielin i Laski i wróciliśmy do Żytkowić. Pogodny ranek nie wróżył wcześniejszego zakończenia rajdu. Niestety pogoda spłatała nam figla i w połowie rajdu zaczęło mocno padać. Rajd skończyliśmy wcześniej, a zabrane ze sobą kiełbaski zamiast upiec się nad ogniskiem trafiły pewnie w domach na patelnie

Ostatnia trzecia rata rajdu odbyła się 26 listopada i na niej nie mogło Nas zabraknąć, mimo zimowych warunków, bo po poprzedniej racie już nic nie było w stanie nas wystraszyć. Trasa prowadziła ze stacji PKP Szydłowiec przez Sadek do Lipowego Pola. Był śnieg, błoto i mnóstwo kałuż. Z nieba chwilami padała mżawka ale temperatura w okolicach zera pozwoliła nam na lepienie rajdowego bałwana. W butach nam chlupało ale dobrego humoru nam nie brakowało. No i na koniec, tradycyjnie można było ogrzać się przy ognisku i wyjątkowo tym razem pobawić się na placu zabaw.

Jesienny sezon rajdowy zakończony został w pięknych okolicznościach przyrody. Już szykujemy się na rajdy zimowe. Zapraszamy wszystkich miłośników wędrowania.