„XVIII Rajd Europejski”

W piątek 21 kwietnia 2023r. uczniowie z klasy 4B wraz z opiekunami P.Marcinem Skrokiem i P.Cezarym Szlachcińskim wzięli udział w „XVIII Rajdzie Europejskim” zorganizowanym przez: Zarząd Oddziału Mazowieckiego PTSM „Ziemia Radomska” w Radomiu;
Urząd Gminy w Kowali; Starostwo Powiatowe w Radomiu; Dyrekcja oraz Szkolne Koło PTSM przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Parznicach.
Celem rajdu było :
➢ popularyzacja zabytków i pomników przyrody gminy Kowala – Stępocina,
➢ rozpowszechnianie wiedzy o państwach Unii Europejskiej,
➢ popularyzacja działalności PTSM wśród młodzieży szkolnej,
➢ upamiętnienie 160. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego;
➢ upowszechnianie zdrowego i kulturalnego sposobu spędzania czasu,
➢ popularyzacja czynnych form wypoczynku,
➢ utrwalanie wiedzy z bezpieczeństwa ruchu drogowego,
➢ rozwijanie zainteresowań artystycznych,
➢ umacnianie serdecznych więzi koleżeńskich między turystami
i mieszkańcami powiatu.
Uczestnicy rajdu mieli wykonać plakat upamiętniający 160 rocznicę powstania styczniowego, a na trasie rajdu brali udział w konkursie wiedzowym. Na zakończenie rajdu w Publicznej Szkole Podstawowej w Parznicach odbyły się zawody sprawnościowe. Było to co lubimy najbardziej : piękna pogoda, towarzystwo przyjaciół i znajomych, wyzwania intelektualne i fizyczne. Czekamy na następny rajd…… do zobaczenia na szlaku !!!