Rajd z okazji dnia wagarowicza

W dniu 21 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w rajdzie z okazji Pierwszego Dnia Wiosny, zorganizowanego przez Stowarzyszenie „Anima Loci”. Wszystko rozpoczęło się przed budynkiem naszej szkoły.  Następnie uczestnicy, podzieleni na dwie grupy, wyruszyli na przystanek autobusowy, aby dojechać do miejscowości Wsola. Około godziny dziewiątej pierwsza grupa rozpoczęła zwiedzanie muzeum Witolda Gombrowicza i grę terenową w otaczającego muzeum parku.  Po kilkudziesięciu minutach dotarła pozostała część uczestników i rozpoczęła swoją grę i zwiedzanie. Następnie, już wszyscy razem ,wyruszyli na trasę rajdu. Zaczęło się dosyć niewinnie. Później przyszedł czas próby dla obuwia, gdyż uczestnicy musieli pokonać  najtrudniejszy odcinek rajdu w okolicy szkółki leśnej. Wody i błota było pod dostatkiem. Niektórzy niemalże stracili obuwie w leśnych ostępach. Ostatecznie wszyscy przeszli próbę dzielności i nikt poważnie nie ucierpiał, oprócz butów, które zmieniły nieco barwę. Po krótkim odpoczynku uczestnicy wyruszyli w dalszą drogę. Mieli okazję wypróbować swoje umiejętności w wędrówce z mapą. Na kolejnym odpoczynku nad brzegiem Radomki  można było się nieco posilić i zażyć kąpieli słonecznej. Znad brzegu rzeki  wszyscy wyruszyli w kierunku miejscowości Bartodzieje, gdzie gospodarze przygotowali, pod czujnym okiem miejscowej OSP, ognisko  na którym można było upiec sobie kiełbaski. Apetyt dopisywał wszystkim.Wójt gminy Jastrzębia i miejscowa biblioteka zorganizowali konkurs dla uczestników rajdu. Zwycięzcami zostali uczniowie Jan Jach, Melania Pacuszka i Jan Jankowski. GRATULUJEMY!!! Przed godziną piętnastą  rozpoczął się ostatni etap rajdu, czyli morderczy wyścig z czasem, aby zdążyć na pociąg do Radomia. Udało się go wygrać, choć gdyby pociąg się nie spóźnił, to rajd trwałby półtorej godziny dłużej. Około szesnastej wszyscy zmęczeni, ale chyba szczęśliwi, dotarli przed budynek naszej szkoły. Mamy nadzieję, że ten sposób spędzania wolnego czasu się spodobał i spotkamy się jeszcze na niejednym rajdzie.