Dywizjon 303

Uczniowie klas 6 – 8 obejrzeli ekranizację utworu „Dywizjon 303”. Film „Dywizjon 303. Prawdziwa historia” został wyreżyserowany przez Denisa Delicia. Opowiada historię najważniejszych członków Dywizjonu 303, od początkowego szkolenia, przez dopuszczenia do zadań bojowych, aż po kluczową bitwę powietrzną tamtego konfliktu. Obraz powstał na podstawie słynnej książki Arkadego Fiedlera, który odwiedzał lotników w ich bazie w Northolt. Główni bohaterowie filmu to polscy lotnicy walczący w 1940 roku w bitwie o Anglię. Na plan pierwszy wysuwają się dwie postacie – Witold Urbanowicz grany przez Piotra Adamczyka i Jan Zumbach. W jego rolę wcielił się Maciej Zakościelny.

Obok historii polskiego dywizjonu rozwijane są wątki angielskiego dowództwa oraz dwóch niemieckich lotników. Wrażenie robią efekty specjalne. Pojedynki powietrzne są efektowne i  udramatyzowane. Polecamy!!!