IVa w Muzeum J. Malczewskiego

Klasa IV a razem z wychowawcą uczestniczyła 6.06.2019 w lekcji muzealnej „Życie codzienne mieszkańców Piotrówki”, która odbyła się w Muzeum im. Jacka Malczewskiego. Uczniowie dowiedzieli się o początkach naszego miasta. Poznali także  codzienne zajęcia, stroje i ozdoby mieszkańców Piotrówki. Zainteresowanie wywołały przedmioty codziennego użytku, różne rodzaje broni, ozdoby, narzędzia i naczynia używane przez mieszkańców osady. Lekcja muzealna zakończyła się warsztatami tworzenia biżuterii popularnej w epoce wczesnego średniowiecza.  Uczestnicy zajęć wykonali  korale różnych kształtów i kolorów z modeliny, które następnie wykorzystali do tworzenia naszyjników.  Bogatsi o wiedzę historyczną a także o wykonane przez siebie ozdoby, uczniowie zadowoleni wrócili do szkoły na pozostałe lekcje.