Z wizytą w zagrodzie alpak

14.06.2021 r. uczniowie klasy IV b odwiedzili  Ranczo Rajec –  Alpaki, które położone jest na skraju pięknej Puszczy Kozienickiej w dolinie rzeki Pacynki.  Ich bliskimi krewnymi są np. lamy. Alpaka to udomowione zwierzę z rodziny wielbłądowatych, hodowane dla wełny i mięsa. Wykorzystuje się je również w terapii psychologicznej.  Alpaki są przyjazne i mają hipoalergiczną wełnę. Uczniowie w czasie pobytu zapoznali się ze specyfiką tych zwierząt, ich behawiorem oraz sposobami użytkowania. Podczas pobytu w Ranczu Rajec spacerowaliśmy z alpakami, karmiliśmy je marchewkami, a opiekun naszej grupy w ciekawy sposób opowiedział nam o tych niezwykłych zwierzakach. Na zakończenie wycieczki wspólnie zjedliśmy przepyszną kiełbasę z dodatkami. Do Radomia wracaliśmy w doskonałych humorach, a w autokarze śpiewaliśmy piosenki i opowiadaliśmy śmieszne historyjki.