Świat zmysłów w kl. 7B

W piątek 29 października uczniowie klasy 7B pod opieką wychowawczyni udali się do Kamienicy Deskurów. Celem zaplanowanego wyjścia było oglądanie niezwykle interesującej wystawy pt: „Świat zmysłów. Kosmos jest w nas”. Interaktywna wystawa składa się z trzech części tematycznych. W części wystawy zatytułowanej „Receptory” można zobaczyć jak zbudowane są poszczególne organy odpowiedzialne za odbieranie bodźców. Część druga „Mono czy stereo” to modele prezentujące, jak bodźce płynące do mózgu z dwóch źródeł – dwojga oczu, dwojga uszu – zwiększają jego możliwości odbiorcze. W trzeciej części – „Iluzje” – obok popularnych iluzji optycznych, można było poddać się złudzeniom słuchowym, upewnić się, czy aby nie myli nas nasz zmysł dotyku, sprawdzić swój refleks i poczucie równowagi. Podczas zwiedzania wystawy uczniowie zdobywali wiedzę poprzez zabawę, rozbudzały w sobie zainteresowania nauką i jej rozwojem, według znamiennych słów Konfucjusza: „Usłyszałem i zapomniałem. Zobaczyłem i zapamiętałem. Zrobiłem i zrozumiałem”.