MARTINSTAG – CZYLI DZIEŃ ŚWIĘTEGO MARCINA

Dzień Świętego Marcina jest świętem obchodzonym 11 listopada w Niemczech oraz w niektórych regionach Polski. W naszej szkole obchody Dnia Świętego Marcina również wpisały się w tradycję. W listopadzie uczniowie wszystkich klas siódmych i ósmych mieli możliwość uczestniczenia w lekcji kulturoznawczej z języka niemieckiego.
Święty Marcin urodził się na Węgrzech i był rzymskim legionistą. Według legendy zlitował się nad zmarzniętym żebrakiem i ofiarował mu połowę swojego płaszcza.
Celem lekcji tematycznej było przybliżenie społeczności uczniowskiej postaci św. Marcina związanej z niesieniem dobra innym ludziom, jak również zapoznanie uczniów z kulturą i tradycją krajów niemieckojęzycznych.
Tego dnia każdy uczeń mógł spróbować rogali świętomarcińskich, które wyróżniały się nadzieniem z białego maku, bakalii oraz orzechów.