„Mistrz tabliczki mnożenia”

Uczniowie naszej szkoły kolejny raz wzięli udział w szkolnym konkursie przeprowadzonym w ramach akcji edukacyjnej Word Multiplication Table Day – WMTDay. W zmaganiach konkursowych brali udział uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych. Już od września na lekcjach matematyki przypominano podstawowe techniki liczenia z wykorzystaniem tabliczki mnożenia. W październiku odbyły się klasowe eliminacje, a wielki finał został zorganizowany w listopadzie. Finaliści mieli za zadanie wykazać się sprawnymi pamięciowymi obliczeniami wykraczającymi poza klasyczną tabliczkę mnożenia oraz poprawnie zrozumieć polecenia i treści zadań podane w nietypowy sposób.
W kategorii klas czwartych zwyciężyła uczennica klasy 4a – Iga Jakubiak, w kategorii klas piątych – Łukasz Prażmowski z Vb , a w kategorii klas szóstych uczennica klasy VI a – Zofia Krawczykowska.
Pani Dyrektor Aleksandra Kaleta gratulowała uczestnikom konkursu wiedzy i umiejętności. Wszystkim finalistom wręczone zostały pamiątkowe dyplomy , a mistrzowie tabliczki mnożenia otrzymali nagrody w postaci gier edukacyjnych.