32 Jesienny Rajd na Raty

Od września do listopada 2023 członkowie Szkolnego Klubu Turystycznego „Róża Wiatrów” z klas IV-VIII wraz z opiekunami: Natalią Machnio i Marcinem Skrokiem uczestniczyli w 32 Jesiennym Rajdzie na Raty organizowanym przez O.M. PTTK w Radomiu.

W sobotę 30 września 2023r. uczniowie z klasy 4B, 5B oraz dziewięciu Naszym wspaniałych absolwentów pod opieką p. Natalii wzięli udział w I-wszej racie „32 Jesiennego Rajdu na Raty”. 12 kilometrową trasę z Szydłowca przez Sadek do Lipowego Pola pokonaliśmy sprawnie, śpiewająco i z uśmiechem na ustach. W miejscu docelowym oprócz ogniska, czekał na Nas wspaniały plac zabaw. Miał on bardzo dużo zwolenników, którzy całkowicie zapomnieli o bólu nóg, który towarzyszył im podczas ostatnich metrów Naszej wędrówki.

W sobotę 28 października 2023r. uczniowie z klasy 4B i 5B spotkali się na dworcu razem z p. Natalią i p. Marcinem, aby udać się w podróż pociągiem do Dobieszyna. Tam ze stacji wyruszyliśmy do Kruszyny przez Zieleniec. Były kolorowe, jesienne lasy, co nieco grzybów, sporo kałuż, zdradliwe błoto i elementy do budowy szałasów. Z ciekawych obiektów, zobaczyliśmy drewniany kościół w Dobieszynie, a w Sielcu krzyż przydrożny na armatniej lufie. Jak jesień to i deszcze, który dopadł nas na szlaku, mimo to ognisko udało się rozpalić, więc i kiełbaski na gorąco były.

25 listopada 2023r. zakończyliśmy III ratą 32 Jesienny Rajd na Raty. Na zbiórce na dworcu stawiło się 4 śmiałków chętnych na piesze wędrówki. Na ostatniej racie uczestnicy wędrowali z Dąbrówki Zabłotniej przez Śniadków do Woli Lipienieckiej. Był śnieg, błoto i mnóstwo kałuż, ale zwieńczeniem wszystkiego było ognisko z kiełbaskami. Przy ognisku drużyny szkolne odebrały pamiątkowe dyplomy i znaczki. Teraz czas na odpoczynek i regenerację. A po nowym roku na pewno weźmiemy udział w 54 Zimowym Rajdzie na Raty, na który serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników turystyki pieszej. Do zobaczenia na szlaku…..