Dzień pełen wrażeń

Dnia 23.11.2023 roku uczniowie klasy 5A uczestniczyli w zajęciach escape room zorganizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną w Radomiu. Podzieleni na dwa zespoły mieli do wykonanie wiele zadań związanych z tematyką ,,Opowieści z Narnii” i ,,Piraci”. Każda grupa stanowiła zgraną drużynę, gotową podjąć wyzwanie i zdobyć nagrodę. Wszyscy uczestnicy musieli wykazać się wiedzą, umiejętnością logicznego myślenia, pomysłowością, determinacją, sprytem i rozwiązać przygotowane zadania o różnym stopniu trudności, w jak najkrótszym czasie. Udział w zajęciach został przyjęty z ogromną radością i entuzjazmem. Następnie uczniowie wzięli udział w pokazie planetarium. Projekcja materiału filmowego w kopule przybliżyła uczniom wielkość układu słonecznego w kosmosie, dostarczyła wiele ciekawostek dotyczących kosmosu. Uczniowie z uwagą i zainteresowaniem obejrzeli prezentację ,,Powrót na księżyc”.