22 kwietnia to Światowy Dzień Ziemi

Bardzo ważne jest budzenie wśród dzieci i młodzieży poczucia współodpowiedzialności za stan środowiska oraz wychowanie w duchu miłości i szacunku do przyrody. Uczniowie klas 1-3 naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli włączyli się szereg działań promujących ideę ochrony środowiska. Działania dostosowane były do możliwości uczniów. Podczas zajęć dydaktycznych dzieci dowiedziały się jak dbać o środowisko i otaczającą ich przyrodę. Do tematyki zajęć wprowadził dzieci film edukacyjny pt. „Dzień Ziemi”. Poznały podstawowe zasady ochrony przyrody oraz właściwego reagowania na niszczenie środowiska przez rówieśników i dorosłych. W klasach młodszych zostały przeprowadzone lekcje o tematyce proekologicznej. Uczniowie poznali różnorodne działania proekologiczne, możliwe do wprowadzenia na co dzień. Głównym celem było uświadomienie uczniom, aby zadbali o środowisko zaczynając od swojego domu i najbliższego otoczenia, gdyż to właśnie małe kroki są początkiem dużych zmian. Wykonali również plakaty, rysunki, wycinanki związane z tematem, a klasy trzecie wykonały „odwróconą” krzyżówkę. Wytwory uczniów ozdobiły sale.