Wycieczka do Warszawy klas 3a i 3b

W poniedziałek 22 kwietnia uczniowie klasy 3a i 3b wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem programu był seans w Planetarium.  Przed filmem o Edwinie – chomiku naukowcy, który zamieszkał na złomowisku i tam konstruując kolejne wynalazki próbuje zaprzyjaźnić się ze szczurami, dzieci obejrzały interesujący pokaz nieba i znajdujących się tam gwiazd. Następnie wszyscy udali się do Centrum Nauki Kopernik, gdzie w strefie Eksperymentowania, która poświęcona jest przyrodzie i zachodzącym w niej zjawiskom oraz człowiekowi i ludzkiej percepcji świata fizycznego mogli samodzielnie eksperymentować przy około 200 stacjach doświadczalnych. Po wyjściu z Centrum  Nauki Kopernik udaliśmy się na rynek Starego Miasta, by na „własne oczy” zobaczyć zabytki, które poznaliśmy na lekcjach. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do Radomia.