I MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ WIEDZY O EUROPIE

W piątek 12 maja 2023 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w I Międzyszkolnym Turnieju Wiedzy o Europie zorganizowanym w ramach obchodów Dnia Europy w Publicznej Szkole Podstawowej nr 17 w Radomiu. Celem turnieju było inspirowanie uczniów do zainteresowania się problematyką europejską, szerzenie idei Unii Europejskiej oraz patriotyzmu wśród uczniów. Rozwijanie poczucia przynależności do lokalnego oraz europejskiego społeczeństwa jak również budowanie sieci współpracy, integracja radomskich szkół biorących udział w programie Unii Europejskiej Erasmus+. Każdą ze szkół reprezentował 3-osobowy zespół uczniów z naszej szkoły byli to Judyta Pająk 6b, Mateusz Marsula 6b, Antoni Stanikowski 6b. Zespołowi towarzyszyła grupa dopingujących Maja Pająk 6a, Emilia Kiraga 6a, Nadia Wójtowicz 6a. Turniej zawierał kilkanaście pytań dotyczących podstawowych informacji o Europie i miał charakter zabawy oraz integracji rówieśniczej. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i dyplomy. Serdecznie dziękujemy uczniom za udział i gratulujemy wiedzy o Europie.